Vaikai » Vaikų ligos » Jei skauda gerklę
0 Komentarų
search slide
search slide

Siųsk draugui

Siųsk draugui
Šiuo metu nėra susijusių straipsnių.
  • No results available
Autorius: admin
2009 Gruodis mėn. 29 d. 15:53:32

42-21711527_225

Paraudusi ir perštinti gerklytė - itin dažnas vaikų negalavimas. Kodėl mažiesiems ima sopėti gerklę? Šį skausmą dažniausiai sukelia virusai arba bakterijos. Pasak pediatrų, jei vaikas karščiuoja (apie 37,5 laipsnių) ir neilgai, apie 2-3 dienas, galima įtarti, kad dėl to kaltas virusas. Kai temperatūra pakyla didelė (38-40 laipsnių) ir nuolat kinta - tai padidėja, tai sumažėja - o po kelių dienų gerklėje atsiranda apnašų arba ji ima atrodyti nuplikyta, gali būti, kad prasidėjo uždegimas. Tokiu atveju vizitas pas gydytoją būtinas.

Kaip gydyti?

  • Jei gerklė paraudusi nedaug ir tik peršti, paprastai užtenka ją 4-5 kartus per dieną paskalauti druskos tirpalu, medetkų nuoviru, išgerti šiltos arbatos su medumi.
  • Pasak liaudies medicinos žinovų puikiai gelbsti ir karšto vandens kojų vonelės. Geriausia jas ruošti prieš miegą. Iš pradžių įpilkite šilto vandens, paskui pamažu įliekite vis karštesnio - kol vaikas galės iškęsti. Į vonelę dar galite įberti jūros druskos.
  • Po vonelės pasiligojusiai atžalėlei užmaukite vilnones kojines ir paguldžiusi į lovą šiltai apklostykite.
  • Gerklės skausmą slopina ir vaistinėse parduodami dezinfekuojamieji purškalai, skalavimo skysčiai, čiulpiamosios pastilės. Tik nepamirškite pasitikslinti, nuo kokio amžiaus vaikams jie tinka.
  • Jei vaiko gerklytėje yra baltų taškų arba apnašų, vien liaudiškos priemonės ar pastilės vargu ar padės. Nuo šios ligos paprastai tenka gelbėtis gydytojo skirtais antibiotikais.

Nėra komentarų - “Jei skauda gerklę”

Rašyti komentarą

*

Kur vaikai leidžia vasaros atostogas?

Kraunasi ... Kraunasi ...
vaikai, manovaikas